Jaunākās grāmatas februāris / 2015

 

Mežone. Š.Streida. 

Drosmīgs, tiešs un aizrautīgs stāstījums par patiesu avantūru.
Zaudējusi māti un izšķīrusies no vīra, Šerila Streida jūtas tā, it kā viņai būtu izsists pamats zem kājām. Jaunā sieviete pieņem impulsīvāko lēmumu savā dzīvē: bez jebkādas pieredzes vai iepriekšējas gatavošanās noiet vairāk nekā pusotru tūkstoti kilometru pa Klusā okeāna piekrastes kalnu taku. Vai ceļš viņai palīdzēs atkal atrast sevi?
Šerila iet viena, taču vientulību neizjūt, jo ar katru soli arvien vairāk apzinās sevi kā daļu no dabas. Viņas personiskās problēmas pagaist, cīnoties ar acumirklīgām nedienām – tulznām, dzeramā ūdens trūkumu, izsalkumu un klaburčūskām. Ar dzirkstošu humoru un apbrīnojamu atklātību Šerila “Mežonē” apraksta visu pārgājienā piedzīvoto un arī jauniegūto apjausmu, ka vairs nekad neraudzīsies uz dzīvi tā, kā līdz šim.

Nāve – tās nav beigas. J.Liepnieks, N.Sakss. 

Rīgu satricina nežēlīga slepkavība. Pa atvērtu logu nošauta nevainīga klavierskolotāja. Šāvējs bijis profesionāls snaiperis. Anglijas mazpilsētā uzrodas neparasts zēns. Viņam ir vajadzīga psihologa palīdzība. Vai varētu būt, ka viņš atceras savu iepriekšējo dzīvi? Zēna noslēpums atklājas nozieguma vietā. 

Sirds valoda. I. Puriņa. 

Kad pasaulē nāk divi brālīši – kucēni, vienu saimnieks uzreiz aiznes prom, pamet uz ielas, jo viņam tas šķiet nekam nederīgs vārgulis. Tomēr kucēnam paveicas – viņu atrod ielas zēns Džo, nosauc par Tobiasu, un abi kļūst par uzticamiem draugiem. Ideāla dzīve, pat neraugoties uz to, ka abiem palaikam trūkst pārtikas un dzīvei ir tikai pielāgots, pamests pagrabs.

Trešā balssS.&R. Berjlindi

MARSEĻA. Kādā dabas parkā tiek atrasta nogalināta, gabalos sadalīta sieviete. Agrāk viņa strādājusi cirkā par mērķa meiteni dunču metējam. Viņas nāve satricina bijušā policista Toma Stiltona tuvu draugu. Kopā viņi dodas uz Franciju, lai mēģinātu noskaidrot brutālās slepkavības iemeslu un atrast slepkavu.
STOKHOLMA. Muitas pārvaldes ierēdnis tiek atrasts miris savās mājās, šķietami pakāries. Tomēr policija drīz atklāj, ka notikusi slepkavība, un sasaista to ar narkotiku kravas zādzību no muitas noliktavas.
Olīvija Renninga nejauši nokļūst nozieguma vietā un nespēj atturēties no mēģinājuma noskaidrot patiesību. Cenšoties atklāt nozieguma motīvu, viņa nonāk aprindās, kas pelna iespaidīgas naudas summas, apkrāpjot Zviedrijas sociālās aprūpes sistēmu.
Kad Toms un Olīvija saprot, ka abas slepkavības ir savstarpēji saistītas, viņi sāk sadarboties, lai tās atrisinātu.
“Trešā balss” ir otrā grāmata par Tomu Stiltonu un Olīviju Renningu.

Ābece. Burtu pasakas.

Ābece, kas ir interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Viens grāmatas atvērums veltīts viena burta iepazīšanai – katrs mākslinieka Gusta Linkeviča smalkais un precīzais zīmējums rosina iztēli, ļauj atpazīt un mācīties vārdus, savukārt Rutas Svažas pasakas ļauj fantazēt. Pasaku teksti – ar DRUKĀTAJIEM burtiem. Tiem, kas mācās lasīt!

Trīs dejas ar kaziņu.

Ābece, kas ir interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Viens grāmatas atvērums veltīts viena burta iepazīšanai – katrs mākslinieka Gusta Linkeviča smalkais un precīzais zīmējums rosina iztēli, ļauj atpazīt un mācīties vārdus, savukārt Rutas Svažas pasakas ļauj fantazēt. Pasaku teksti – ar DRUKĀTAJIEM burtiem. Tiem, kas mācās lasīt! 

Meža meitas.

Otrā pasaules kara beigas Latvijā mieru neatnesa – gluži pretēji, te sākās jauns karš, kas dramatiski pārmainīja dzīvi daudziem cilvēkiem un viņu ikdienā ienesa teroru un bailes. Meži un purvi kļuva par militāras pretošanās vietu un reizē pajumti tūkstošiem cilvēku. Mežs kļuva par politisku jēdzienu, nepakļaušanās un pretstāves apzīmējumu. Sieviešu piedzīvotais mežos un purvos nacionālo partizānu kara laikā līdz šim ir bijusi neizzināta Latvijas vēstures lappuse. Divpadsmit sieviešu – meža meitu – pieredzēto un pārdzīvoto uzklausījusi un grāmatā apkopojusi LU LFMI pētniece Sanita Reinsone.

Atbildēt