Kuldīgā aicina uz Ģimenes veselības dienu

PILNĀ PROGRAMMA

Sestdien, 14. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 15.00 aicinām uz aktīvām, veselīgām un izzinošām aktivitātēm Ģimenes veselības dienā, kas norisināsies Kuldīgas Vieglatlētikas manēžā.

Pirmo reizi Veselības dienā tiks piedāvāta Feldenkraisa vingrošana (vienkāršas, bet iedarbīgas kustības mugurkaula veselībai) un smieklu jogas nodarbība, kuras laikā sevi pozitīvi uzlādēsiet un uzlabosiet veselību ar smieklu dziedinošo spēku. Daiļā dzimuma pārstāves aicinātas uz Tone nodarbību, kurā tiks nostiprināta un tonizēta ķermeņa lejasdaļas muskulatūra. Savukārt uz TRX nodarbību aicināts ikviens interesents, kas vēlas iegūt muskuļu spēku, attīstīt lokanību un līdzsvaru, un nodarbināt dziļo muskulatūru.

Šajā Ģimenes veselības dienā plkst. 11.00 ģimenes ar bērniem aicinām doties pārgājienā – piedzīvojumā “5 soļi virs zemes”. Visi mazie dalībnieki saņems pārsteiguma balvas. Savukārt pieaugušajiem 12.00 tiek organizēts 5 km garš pārgājiens svaigā gaisā “Ceļš uz veselību”, kuru papildinās vingrojumi treneres Jeļenas Miezītes vadībā.

Ja vēlaties nodzīvot ilgu mūžu, saglabājot labu veselību, tad 13.00 aicinām piedalīties darbnīcā/lekcijā “Kā nodzīvot līdz 120?”, kuru vadīs Kaspars Vendelis. Uzzināsiet noderīgu un praksē pielietojamu informāciju par miegu, uzturu, badošanos jeb atslodzi, fiziskajām aktivitātēm, aukstuma un siltuma termoģenēzi, elpošanu, ilgdzīvošanu un citas ar veselību saistītas lietas. Savukārt deju un kustību terapeite Lienīte Bebriša pasniegs semināru – nodarbību “Deju un kustību terapijas iespējas personības attīstībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai”. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, dalība gan lekcijai, gan semināram jāpiesaka iepriekš pa tālruni 29334403.

Manēžā apmeklētājus no 11.00 līdz 15.00 pieņems dažādu specialitāšu ārsti. Būs iespēja apmeklēt svara kabinetu, izmērīt asinsspiedienu, noteikt holesterīna un cukura līmeni, veikt stresa un miegainības testu. Tāpat varēs pārbaudīt kaulu blīvumu, veikt kāju vēnu skrīningu, pēdu datordiagnostiku un ādas dermoskopiju. Reģistrācija no 10.30. Savukārt pediatru autobusā pēc iepriekšēja pieraksta bez maksas konsultēs bērnu acu ārsts un gastroenterologs. Pieraksts jāveic līdz 12. aprīlim, zvanot pa tālruni 29334403.

Maziem un lieliem būs arī dažādas radošas un praktiskas nodarbības – bērnu SPA un šokolādes sajūsma pieaugušajiem, izglītojoša darbnīca un eksperimentu darbnīca, varēs izbaudīt masāžu un iepazīt ārstniecisko kosmētiku.

Labos laika apstākļos būs SUP dēļu prezentācija un izmēģinājumi Māras dīķī. Tā ir stāviršana ar airu dēli, kas iegūst aizvien lielāku popularitāti gan kā atpūtas, gan sporta veids. Pavasarīgi dzirkstošus kokteiļus un uzkodas varēsiet iegādāties izbraukuma kafejnīcā “Šarlote”.

Ģimenes veselības dienu organizē Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada Sporta skolu, un pasākumi tiek organizēti ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/095 “Projekti vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Kuldīgas novadā” ietvaros.

Atbildēt